Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Чи не відкривається вікно, що робити?

Часто причиною того, що не відкривається вікно, стає несправність або знос фурнітури. Адже вона постійно піддається навантаженням, а малозначні зміни в її роботі складно помітити відразу. Зазвичай увагу привертає саме поломка системи, коли не виходить відкрити вікно або цей процес займає надто багато зусиль.

Порушення функції відкривання віконної ручки

Нерідко трапляється, що закрите вікно не відкривається, а сама ручка вільно обертається. Це свідчить про те, що зламалася шестерня, передає зусилля від самого важеля, що приводить в рух планку, на якій розміщені запірні цапфи. А причиною стає те, що вони просто зайшли за відповідні планки, зафіксувавши стулку.

В результаті спроби відкрити її виявляються марними, так як шестерня не здатна увійти в зачеплення з іншими елементами. Такий випадок вимагає звернення до фахівців, вручну систему не виправити. Однак можна запобігти, якщо такого у Вас на даний момент не сталося. Коли помітили люфт ручки, замініть зношений механізм найближчим часом.

Процедура заміни ручки

Якщо зламалася віконна ручка, то міняти її можливо тільки за умовою, що стулка відкрита. У такому положенні необхідно викрутити два саморізи, що виконують функцію закріплення. Залишається тільки зняти основну деталь і відгвинтити відповідні гвинти, які фіксують сам відкриваючий механізм із шестернею. Після його вилучення треба поставити на те саме місце новий і здійснити збірку по аналогії з розбиранням, тільки в зворотному порядку.

Що робити, якщо стулка не відкривається

Трапляються ситуації, коли незрозуміло, як відкрити вікно, і чому воно перестало працювати, так як сама ручка функціонує нормально. Майстри з великим досвідом роботи можуть назвати найбільш ймовірну причину – перекіс стулки. Зазвичай деформація відбувається, якщо ПВХ-вікно було неправильно расклініровано.

Розібравшись в цьому глибше, можна помітити, що у склопакета є не одна функція в вигляді светопропускной здатності, він ще додає конструкції жорсткості. Якщо при расклінірованіі була припущена помилка, рано чи пізно початкова форма установки починає змінюватися, відбудеться деформація. Що про це потрібно знати, щоб запобігти небажаним наслідкам:

 1. Зробити заміри по двох діагоналях.
 2. Простежити, щоб між значеннями не було різниці більше 2 мм.
 3. Якщо проблема була виявлена, важливо витягнути склопакет і зробити расклінірованіе знову.

Головною ознакою того, що помилка в конструкції присутня, стає зайве тертя нижньої частини рами, яке ускладнює відкривання.

Як виправити проблему

Щоб полагодити склопакет в металопластикової віконної конструкції, потрібно його зняти, чітко дотримуючись інструкції:

 1. Зніміть штапики за допомогою металевого шпателя, плоскої викрутки з широким наконечником або іншого подібного інструменту.
 2. Починати слід з найдовших штапиков, найчастіше, вони розташовуються збоку. Для цього умовне обладнання треба вставити в невеликий зазор між профілем і деталлю, злегка віджавши його, проводячи інструментом по довжині (від одного краю до іншого), витягуючи штапик з фіксуючих засувок.
 3. Далі можна приступати до більш коротких деталей, їх віджимають з кінців, адже вже нічого не перешкоджає цьому.
 4. Далі видаляється сам склопакет.
 5. Піднімаючи стулку за ручку від низу до верху, необхідно домогтися її правильної прямокутної форми.
 6. Тепер важливо зробити контрольні заміри по діагоналі, допустима різниця між значеннями дорівнює 1-2 мм.

Такі нескладні маніпуляції дозволяють вирішити тільки частина питання, залишається провести завершальний етап.

Як правильно расклініровать склопакет

2 150x150 - Чи не відкривається вікно, що робити?Суть завдання полягає в тому, що необхідно правильно розташувати вкладиші-фіксатори по діагоналі виробу. Для цього спочатку їх кріплять з боку петель, відступаючи максимум 5 см від краю. Потім таким чином ставлять деталь в верхньому кутку по діагоналі від попередньої.

З іншого боку аналогічно – установка здійснюється спочатку знизу, потім на протилежній стороні. Головна мета полягає в створенні максимально правильної прямокутної форми. Коли контрольні заміри показали, що результат задовільний, можна ставити штапики як завершення ремонту.

Що якщо не виходить відкрити стулку на провітрювання

Причин такого порушення функціоналу може бути багато:

 • несправний кутовий перемикач;
 • опущення стулки;
 • проблеми з механізмом “ножиці” і т.д.

Тому якщо стулка не відкривається на провітрювання, Вам однозначно треба викликати фахівця.

Майстри нашої компанії мають великий досвід роботи в даній області і готові надати послуги будь-якої складності. Ви можете з ними просто проконсультуватися і замовити ремонт віконної конструкції, особливо це вигідно, якщо вікно ще знаходиться на гарантії. Якщо купити євровікна у нас, то можна забути про подібні клопоти надовго.