Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Енергозберігаючі склопакети: як відрізнити і в чому особливість?

Двокамерні склопакети – одна з найбільш популярних енергозберігаючих технологій, які допомагають в облаштуванні сучасного комфортного житла. Адже сьогодні ціни на додаткові обігрівальні пристрої та їх обслуговування зростають, що спричиняє великі витрати. При цьому необхідність підтримувати відповідний мікроклімат взимку залишається незмінною.

Це відмінне рішення для центрального та північного регіонів, особливо якщо конструкція передбачає додаткову теплозберігаючу технологію. Тільки на Півдні країни та в нежитлових приміщеннях може бути доцільно використовувати однокамерні склопакети. При цьому важливо врахувати, що не кожна компанія сумлінно виконує свої обіцянки, і деякі з них видають звичайні вікна за добротні ПВХ-вироби з трьома стеклами і енергозбереженням.

Особливості

podokonik - Енергозберігаючі склопакети: як відрізнити і в чому особливість?Отже, звичайні склопакети відрізняються від двокамерних кількістю стекол і, відповідно, камер. Також другий варіант має природну шумозахисну характеристику, що припустимо вважати великим плюсом у великих містах і для об’єктів, розташованих поблизу доріг з активним трафіком. Будь-який з варіантів можна також покрити спеціальним прозорим шаром речовини, що сприяє збереженню тепла всередині кімнати або відображенню сонячних променів (в разі нанесення на зовнішню сторону скла, що виходить на вулицю).

Напилення для енергозбереження

Прозора поверхня, звернена всередину приміщення, отримує здатність відображати теплову енергію, якщо покрита тонким шаром іонів срібла. Напилення утримує більшу частину інфрачервоного випромінювання, зберігаючи стабільний мікроклімат, зменшуючи тепловтрати за “принципом термоса” мінімум на 80%.

Виготовлення енергозберігаючих склопакетів проводиться без цього покриття, і вже замовник приймає рішення, чи хоче зробити шар іонів срібла. Він може замовити напилення на зовнішнє скло, що дозволить отримати масу інших переваг. До них відносяться:

  • відображення сильних сонячних променів влітку, що не допускають надмірного прогрівання приміщення;
  • збереження мікроклімату навіть в місяці максимальних значень на вуличному термометрі;
  • відчутне зниження необхідності в кондиціонері;
  • збереження світлопропускної здатності.

Визначити, чи є це енергозберігаюче напилення, неозброєним оком дуже складно, тому як такі скла зовні нічим не відрізняються від звичайних.

Використання теплих дистанційних рамок

Для запобігання промерзання склопакета нерідко застосовується техніка установки “теплих” дистанційних рамок по периметру вікна. Вони відрізняються від звичайних алюмінієвих поліпшеними характеристиками теплопровідності і виконані з пластика або сталі. Нерідко ці матеріали виготовлення комбінують в одному екземплярі.

Як в таких конструкціях застосовується інертний газ

Часто для посилення енергоефективних характеристик робиться закачування інертного газу всередину склопакета. Зазвичай віддається перевага аргону, він і деякі інші газоподібні речовини мають меншу теплопровідність, в порівнянні з повітрям. Ця щільність в зв’язці з в’язкістю покращують загальні захисні властивості вікна.

Як перевірити якість готового вікна

Коли компанія ставить замовлений виріб з ПВХ, виникають питання, чи дійсно це те саме замовлення, за яке було заплачено. Хочеться перевірити, чи відповідає реальне вікно тим параметрам, що вказувалися при оплаті. І для цього є кілька нескладних способів.

Бірки

Щоб отримати загальне уявлення про отриману продукцію, варто подивитися бирки на склопакеті. Там повинні бути вказані параметри, характеристики та додаткові нюанси (товщина стекол, рамки, наявність інертного газу). Це все викладено у вигляді умовних одиниць і скорочених термінів, але цілком зрозумілих пересічному користувачеві, що має мінімальні знання в даній області.

Відкритий вогонь

Для цього методу знадобиться тільки джерело вогню – сірник, запальничка або свічка. Потрібно просто піднести її до об’єкту, що перевіряється, так, щоб стало видно три (якщо саме стільки стекол в склопакеті) однакових відображення. Відтінок полум’я може відрізнятися на різних поверхнях, якщо вони оснащені енергозберігаючим напиленням або іншим типом покриття.

Так, на внутрішньому склі, на яке наносяться іони срібла вогонь може придбати рожевий колір, а на зовнішньому – фіолетовий. При цьому звичайне скло буде відбивати полум’я в звичному вигляді.

Тепловізор

Це прилад, що відображає рівень тепла на відстані. З його допомогою можна побачити, що стандартне скло в прохолодну пору має більш холодну колірну гамму, в цілому. Плюс ближче до підвіконня температура завжди нижче, так як за законами фізики теплі повітряні маси піднімаються вгору. Також можна помітити, що алюмінієва рама теж постійно знаходиться в охолодженому стані. При цьому енергозберігаюче вікно показується на тепловізорі в набагато більш теплих рівномірних відтінках.

Чи є інертний газ в склопакеті

Є умовна ознака закачування газу – наявність спеціального клапана в дистанційній рамці. Хоча це не може бути гарантією заповненої або порожній камери. Адже існують також спеціально вбудовані в конструкцію герметичні вироби, які наповнюються газом, що забезпечують 100-відсоткову заповнюваність пустот. Для них робити клапан не потрібно.

Замовляйте вікна в надійних компаніях, щоб не доводилося перевіряти, якість розмір склопакета або його конструктивну відповідність замовленню.