Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Навіщо в пластикових вікнах отвори?

drenazhnye otverstiya v oknah - Навіщо в пластикових вікнах отвори?У пластикових віконних рамах є отвори, що виконують кілька функцій. Вони видаляють вологу із системи, дозволяють провітрювати вікна, компенсують тиск вітру та захищають від перегріву. Кожен отвір має власну мету, тому потрібно знати їх призначення.

  • Перший тип отворів – дренажні. Їх створили для того, щоб видаляти воду, яка може потрапити у вікно через дощ, сніг або конденсацію. Якщо не забезпечити відведення води, вода може замерзнути і викликати пошкодження вікна. Дренажні отвори повинні розташовуватись у нижній частині рами та мати розміри не менше 5 на 10 міліметрів. Також у віконному профілі мають бути отвори розміром не менше 5 на 20 міліметрів, які дозволяють стікати воді з віконної палітурки. Вони можуть бути як всередині, так і зовні вікна.
  • Другий тип отворів – компенсаційні. Їх створюють у віконних конструкціях, які встановлюються на висоті понад 20 метрів. У сильний вітер на вікно може чинитися надлишковий тиск, який може викликати проблеми з дренажними отворами, через що вода може випливати з вікна. Спеціальні щілини у верхній частині вікна, розташовані між декоративною коробкою та віконницями, допомагають врівноважити тиск вітру.
  • Третій тип отворів – вентиляційні отвори. Вентиляційні отвори вікнах необхідні для того, щоб запобігти перегріву профілю вікна, який може відбуватися через тривалу експозицію на сонці. Вони розташовані на зовнішній стороні вікна та можуть бути у формі отворів діаметром близько 5 або 6 міліметрів. Важливо знати, що вентиляційні, дренажні та компенсаційні отвори не повинні встановлюватись на стінах основних кімнат.

Для дренажних отворів, зроблених у пластикових вікнах передбачено обов’язкове регулярне чищення, щоб у ході експлуатації запобігти засміченню та утворенню льоду, що може негативно позначитися на життєвому терміні вікна. Це може бути зроблено за допомогою пилососу та ватного тампона або з використанням зубочистки.