Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Види і особливості ролетів

Головним завданням ролет є захист вікон, дверей, гаражів і вітрин від зловмисників, природних впливів і не в міру цікавих перехожих. Для забезпечення цих властивостей у виробництві ролетів використовують різні матеріали (високоміцний пластик, сталь, алюмінієві сплави) і технології (роликова прокатка, екструзія). Найпоширенішими є ролети з алюмінієвих профілів, і далі мова піде саме про них.

Алюмінієві ролетні профілі бувають декількох видів:

  • роликової прокатки (порожнисті або пінозаповнені)
  • екструдовані
  • гратчасті

Товщина ролетних ламелей різниться в залежності від виду: від 39 до 55 мм для пінозаповнених, від 42 до 55 мм для екструдованих. У свою чергу, товщина ламелей впливає на надійність конструкції, а наявність заповнення – на тепло- і звукоізоляційні характеристики.

Монтаж ролет може здійснюватися трьома способами: накладними (або зовнішнім), внутрішнім або комбінованим. Накладний монтаж виконується з кріпленням короба зовні приміщення. Це найпростіший спосіб, але він має свої недоліки, з яких слід виділити слабку захищеність від злому. При внутрішньому монтажі короб з ролетним полотном розташовується всередині приміщення, що забезпечує високу безпеку, але для цього не завжди є місце. Крім того, такий вид не підходить для захисту вікон і дверей. Комбінований монтаж здійснюється шляхом установки роллетного короба в спеціально підготовлену нішу, і поєднує в собі переваги двох попередніх видів.

Управління ролетних полотном (підйом і опускання) може здійснюватися вручну, за допомогою різних механізмів або автоматичних електроприводів. Останній варіант є найбільш легким і зручним, його можна використовувати разом з будь-яким типом ролет, однак він має чималу вартість.