Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Вікно як робоча зона: особливості конструкції

Вікно як робоча зона – часто використовуваний прийом дизайнерів інтер’єру, особливо якщо мова йде про невеликий простір або впровадженні в життя оригінальні рішення. Підвіконня використовуються в якості кухонної поверхні, замість робочого столу, а також як місце для читання. Варіантів безліч, але кожна ситуація вимагає уваги до деталей, які при їх ігноруванні можуть звести до мінімуму позитивного ефекту хорошої дизайнерської ідеї.

На кухні

Одне з поширених рішень, які подобаються більшості господинь – робоча зона на підвіконні. Адже в багатьох квартирах кухонний простір рідко відрізняється особливою просторістю, а місце для проведення обідніх перерв або готування потрібно завжди. Однак якщо Ви вирішили створити під вікном місце для приготування їжі, важливо врахувати ряд нюансів:

  1. Матеріал повинен бути як для стільниці – жароміцний, вологостійкий, надійний і достатньої товщини.
  2. Часто виникає потреба перенести, видалити батарею під цим вікном. Прекрасним і найкращим рішенням у такій ситуації буде зробити тепла підлога.
  3. Висота установки – має бути зручно працювати за поверхнею, адже вона зазвичай вище, ніж стандартний підвіконня.

Також важливо, щоб зовнішній вигляд ідеї виглядав гармонійно із загальним дизайном кухні.

У кімнаті

okno kak rabochaya zona 233x300 - Вікно як робоча зона: особливості конструкціїПопулярним рішенням є і підвіконня робоча зона: його облаштування вимагає зазвичай набагато менше підготовчих змін і нюансів, які вкрай важливо продумати. Нерідко вже після встановлення металопластикового вікна готовий стандартний варіант змінюється на більш широкий або просто монолітну стільницю. Але в будь-якому випадку конструкція повинна бути досить міцною, і чим ці показники вище, тим краще, так як:

  • дуже зручно іноді посидіти на підвіконні;
  • часом буває необхідно поставити туди вазон, особливо якщо він важкий;
  • у багатьох настає час, коли ноутбук і пара підручників змінюється на важкий комп’ютер, і його масу не кожна поверхня здатна витримати.

У кімнаті з готовим ремонтом стандартний підвіконня доведеться демонтувати, для цього використовують спеціальні інструменти: відбійник або молоток з зубилом. В результаті буде порушена обробка вікна, тому після установки нової стільниці знадобиться її відновлювати. Сам процес досить трудомісткий, енергозатратний, тому якщо у Вас є можливість заздалегідь продумати, чи хочете робити під самим віконцем робочу поверхню, сплануйте все до дрібниць.

Нюанси монтажу широких підвіконь

Деяким власникам не потрібно так серйозно змінювати звичайний вигляд віконної конструкції – їм достатньо розширити область під склом, зробити її практичніше. Так використовується підвіконня на кухні як робоча зона, але не для динамічних процесів, а як елемент дизайну, додаткового або запасного простору. Однак навіть в такому типі виробу є моменти, які потребують Вашої пильної уваги:

  1. Ширина – в її облаштуванні немає нічого складного, якщо при цьому не перекривається лінія батареї. Адже якість роботи радіатора залежить від положення підвіконня. В іншому випадку вікно буде пітніти, а в подальшому може відчутно розростися пліснява, грибок.
  2. Наявність вентиляційних решіток у виробі, якщо воно все ж перекриває джерело обігріву. Вони часто продаються як в стандартному вигляді, так і в різних цікавих конфігураціях.
  3. Оформлення має, в цілому, вписуватися в зовнішній вигляд і обстановку інтер’єру.

Велика ширина також передбачає відповідну основу або міцну поверхню, щоб довго і в різних ситуаціях залишатися надійною. Однак багато що залежить від типу використання конструкції.

Чому це краще робити з професіоналами

Будь-яке приміщення будинку, будь то спальня або кухня, повинно залишатися місцем натхнення і комфорту. Тобто, кожна деталь призначена служити для зручності і заповнення побутових потреб власників. Вони вирішують, що саме їм необхідно, і як воно має виглядати, а потім після планування приступлять до реалізації невеликого проекту.

Але без досвіду в даній сфері або залучення до справи людей низької кваліфікації дуже високий ризик допущення помилок, що ведуть до провалу або недоробок. Хоча іноді доводиться і зовсім переплачувати, викликати майстра, щоб виправити роботу. Тому краще відразу довірити завдання професіоналам, покластися на їх знання, навички і запобігти дискомфорт, переплату, а також безліч інших людських витрат. Ви мрієте, а фахівці втілюють в життя ці задуми максимально грамотно – ідеальний варіант вирішення питання.