Хороші виробники металопластикових вікон обов’язково приділяють багато уваги якості фурнітури свого товару. І ущільнювачі входять в число найбільш важливих деталей, з точки зору зручності експлуатації. Вони виглядають як гумові прошарки, можуть бути зроблені з різних матеріалів, але суть їх функціоналу завжди одна – фіксація склопакета в рамі, а також віконних елементів.
Головна особливість ущільнювачів полягає в тому, що вони піддаються більш швидкому зносу, ніж більшість інших елементів, через регулярний механічний вплив. Потрібно вчасно виявити момент, коли пора міняти виріб, щоб не допустити дисфункціоналу всієї конструкції.
Коли пора міняти ущільнювач
Настав час змінювати цей елемент, якщо Ви стали помічати, що:
- У приміщенні стало набагато прохолодніше, ніж зазвичай, і при цьому дискомфортний мікроклімат супроводжується збільшенням вуличного шуму.
- На склі регулярно з’являється конденсат, походження якого складно пояснити.
- На підвіконні або в межах рами став утворюватися полій.
- З’являється цвіль і грибок на поверхні контуру, призначеного для ізоляції.
- Візуально виріб змінив зовнішній вигляд, деформувався, або були знайдені сторонні ознаки ушкоджень, просідання.
Важливо після заміни ущільнювача перевірити, чи зникли минулі “симптоми” порушення його функціоналу. Іноді необхідно просто відрегулювати систему під обновку, в інших випадках причини можуть бути інші.
Навіщо він потрібен
Ущільнювач на ПВХ-вікнах являє собою своєрідну губку, яка має рельєфну структуру. Він повинен відрізнятися стійкістю до перепадів температури, а також до агресивного зовнішнього середовища, навіть у важких умовах забезпечувати теплоізоляцію. Тобто, його встановлюють для:
- додавання віконної конструкції герметичності;
- захисту приміщення від шуму та вуличного пилу;
- підтримки мікроклімату в кімнаті, не допускаючи протягу і “витоку” повітря комфортної температури.
Однак функціональність, довговічність і естетика залежать від різновиду ущільнювального виробу. Його необхідно як правильно вибрати, так і грамотно монтувати. Тому якщо Ви не впевнені в своїх силах, краще звернутися до майстра, уникаючи переплати і складнощів з невдалими спробами ізолювати пластикові вікна своїми руками.
Різновиди
Основу класифікації становить саме матеріал виготовлення ущільнювача. Вже від цього залежатимуть властивості елемента, наявність, відсутність його додаткових або поліпшених якостей.
Гума
Гумові ізоляційні контури, які користуються особливою популярністю серед покупців (в побутових і комерційних цілях). Вони забарвлені виключно в чорний колір і вважаються доступними, а також досить:
- еластичними;
- стійкими до негативних зовнішніх чинників;
- герметичними в будь-яких стиках.
Сьогодні вони виробляються із застосуванням сірки і ультрафіолету, і такий сучасний технологічний підхід забезпечує термін служби протягом десятків років. Але при цьому виріб вимагає суворого дотримання правил експлуатації і очищення, без яких про тривале використання говорити не доводиться.
Синтетичний каучук
Ущільнювач для металопластикових вікон іноді робиться з різних вуглеводнів, в список входять:
- изопрен;
- етилен;
- бутадієн;
- ізобутилен та інші.
Вони піддаються процедурі полімеризації або кополімеризації, на виході виходить еластичне виріб, стійкий до більшості зовнішніх факторів. Він здатний витримувати різку зміну температури від -40 до +150 градусів за Цельсієм. Виробники позначають її на етикетці як EPDM та гарантують термін служби близько 20 років за умовою належного догляду.
Силікон
Цей варіант відрізняється особливою довговічністю експлуатації, через те, що дуже міцний і надійний, проявляє себе набагато краще конкурентів, так як включає ряд позитивних характеристик:
- Відмінно функціонує при критично низьких температурних показниках навіть в мінус 40, прекрасно справляється зі значними перепадами.
- Невразливість перед прямими сонячними променями.
- Йому не страшний вплив води і хімічних речовин.
- Гнучкість і еластичність в будь-яких обставинах.
При цьому він відрізняється абсолютною нешкідливістю з точки зору екології. Але з цим потрібно дуже обережно ставитись, та й доведеться фінансово вкластися в таку покупку.
Термоеластопласт
Позначення саме цього матеріалу виготовлення можна побачити на різних товарах, і виглядає як абревіатура ТРЕ. Він являє собою синтетичний полімер вдосконаленого типу і має цікаву особливість: в низьких і нормальних температурних умовах показує властивості звичайної гуми, а при підвищенні значень на термометрі поступово приймає більш м’яке стан, яке асоціюється з термопластиком.
Термоеластопласт володіє відчутною перевагою перед іншими матеріалами, так як ідеально захищає приміщення, щільно прилягаючи по контуру, де без “уваги” не залишаються навіть кутові частини. Інші види ущільнювачів мають більше вразливих зон.
Як вибрати ущільнювач
Звичайно виробники вдаються до кращої варіації цієї деталі, яка є оптимальною для конкретної конструкції. І якщо Ви виберете аналогічний елемент, не прогадаєте, хоча це не можна назвати обов’язковою умовою заміни гумової ізоляції. У такому випадку варто звернути увагу на ряд важливих параметрів товару:
- Товщина і формат отвору, куди буде вставлятися ізоляція.
- Система фіксації.
- Тривалість використання.
- Відтінок.
- Ціна.
При цьому варто підбирати виріб, орієнтуючись на вимірювання “рідного” ущільнювача, так як установка занадто широкого варіанту чревата швидким зносом всієї системи. Адже це зайве і серйозне навантаження на фурнітуру, яку незабаром доведеться міняти. Така ж проблема виникає, якщо був використаний виріб різної ширини по одному периметру, тільки до того ж буде порушена функціональність металопластикового вікна.
Як продовжити життя ущільнювача
Термін експлуатації ущільнювача, вказаний виробником, завжди орієнтований на дотримання рекомендацій по використанню і догляду. Якщо ці правила ігноруються, тривалість коротшає. Тому ми зібрали кращі методи продовження служби ізоляційного гумового виробу:
- ПВХ-вікно і фурнітуру слід повністю очищати хоча б двічі на рік.
- Відмовитися від жирних миючих засобів при очищенні каучукових, синтетичних поверхонь.
- Регулярне оновлення захисного складу на поверхні ущільнювача. Для цього використовується спеціальний засіб на основі силікону або ж простий гліцерин, який доступний в більшості аптек.
- На період здійснення будівельних або ремонтних робіт всередині або зовні приміщення, в результаті яких може осідати пил на гумовій поверхні віконної ізоляції, варто тримати склопакет закритим. Якщо умови не дозволяють дотримуватися цієї рекомендації, то відразу після закінчення варто протирати деталі.
Якщо у Вас є сумніви щодо доцільності заміни ущільнювача для металопластикового вікна, ціни і якості, або ж потребуєте кваліфікованої допомоги, звертайтеся до наших фахівців. Ми разом з Вами впорядкуємо конструкцію і проконсультуємо з приводу профілактичних заходів, догляду за пластиком, фурнітурою з індивідуальним підходом.