Обмежена акція! Склопакети за три дні!

Догляд за металопластиковими вікнами

yhod za oknami 300x225 - Догляд за металопластиковими вікнамиМеталопластикові вікна, в порівнянні з дерев’яними, не вимагають дуже ретельного догляду. Вони не потребують щорічного перефарбування та обробки спеціальними засобами, що захищають від гниття і шкідників. Однак, для тривалої експлуатації, вікнам з ПВХ все-таки слід приділяти уваги кілька разів на рік.

Для догляду найкраще підійдуть спеціальні набори, які можна придбати у виробників, але можна обійтися і підручними засобами. Варто пам’ятати про те, що кожна складова частина вимагає особливого підходу.

Коплекс заходів з догляду за вікнами складається з:

  • Миття ПВХ профілів.
  • Очищення дренажних отворів.
  • Миття склопакетів.
  • Очищення ущільнювачів.
  • Змащення фурнітури.

Обслуговування ПВХ профілю

ПВХ профілі досить просто очищати від забруднень за допомогою мильного розчину або розведеного у воді засобу для миття посуду (якщо потрібно видалити жир). Не слід застосовувати високоактивні речовини з вмістом ацетону, бензину, спирту, хлору або концентрованих кислот і лугів. Також не слід користуватися абразивами. Подібні засоби можуть привести до пошкодження або руйнування металопластикового профілю, а також до зміни його зовнішнього вигляду.

Якщо бруд не вдається видалити за допомогою вищеописаних миючих засобів, тоді необхідно використовувати спеціальне молочко.

Ламіновані профілі можна очищати таким же чином, як і стандартні, білого кольору. Якщо є неглибокі подряпини – їх можна замазати спеціальним олівцем, що містить лак. Шліфувати лаковані профілі категорично заборонено.

Очищення дрежной системии

Внизу у кожної металопластикової рами є спеціальні отвори, через які відводиться волога, просочилася всередину. Якщо дренажні отвори засмітяться, краплі рідини сконденсуються усередині віконної рами, що викличе “спітніння” склопакета. Частота очищення водовідвідних отворів залежить від наявності поруч з вікном джерел пилу, а також від кількості атмосферних опадів.

Чистка склопакетів

Доглядати за склопакетом в ПВХ вікнах ще простіше, ніж за склом у звичних дерев’яних вікнах, так як вони герметично закріплені у віконній рамі, тому бруд і пил всередину не потрапляють. Мити їх можна будь-якими склоочисними засобами, а ось від використання соди або прального порошку краще утриматися – вони можуть залишати мікроподряпини при попаданні на профіль.

Якщо всередину склопакета все-таки потрапив бруд або волога, тоді потрібно звернутися до виробника і замінити його на новий, герметичний.

Догляд за гумовими ущільнювачами

Гумові ущільнювачі забезпечують герметичність закритих вікон, а це, в свою чергу, дозволяє зберегти в приміщенні сухість і тепло, а також захиститися від зовнішнього шуму. Виробники рекомендують очищати ущільнювачі двічі на рік (в осінні та весняні місяці). Це можна робити за допомогою губки, змоченою в мильній воді. Після видалення бруду необхідно змастити ущільнювачі силіконовою змазкою або спеціальним засобом для догляду за гумовими виробами.

При втраті гнучкості, висиханні і появі тріщин ущільнювачі необхідно замінити. Однак, при належному догляді, необхідність в цьому виникає не частіше ніж раз в 6-7 років.

Турбота за фурнітурою

В першу чергу якість віконної фурнітури залежить від виробника, використаних ним матеріалів і дотримання технологій виробництва та збирання. Однак, як і будь-які механізми з рухомими вузлами, елементи фурнітури вимагають своєчасного догляду. Всі рухомі частини необхідно змащувати машинним маслом хоча б два рази на рік. Найкраще застосовувати спеціальну змазку для механізмів металопластикових конструкція, яка не тільки зменшує тертя, але і містить антикорозійні речовини.